Stopy w liczbach cz. 2

Syndrom Stopy Cukrzycowej
W tak rozwiniętym kraju jak Niemcy notuję się 7-8 milionów chorujących na cukrzycę. Co trzeci pacjent skarży się na niedokrwienie nóg. Podwyższa to ryzyko uszkodzenia dolnych partii kończyn dolnych – głównie stóp.

3 na 4 osoby..
… spośród ludności europejskiej, w swoim życiu spotkało się z poważnymi dolegliwościami stóp. Dobre rady wcale nie muszą dużo kosztować. Wystarczy skorzystać z konsultacji u specjalistów podologii.
Aż 33%…
… ciężaru ciała utrzymują pięty. Ok. 40% ciężaru spoczywa na przodostopiu, 15 % na zewnętrznej części stopy, 5 % spoczywa na dużym palcu, a 7 % na pozostałych palcach stóp.

90 000 gruczołów potowych na stopach
Odpowiadają za regulację temperatury, wydalanie potu (z toksynami) i za przyleganie stóp do podłoża w czasie chodzenia boso. Nadmierna potliwość stóp jest reakcją wegetatywnego systemu nerwowego.

W życiu aż 57%
W ciągu swojego życia do normalnego, codziennego funkcjonowania człowiek używa swoich stóp w 25 -57%.To wystarczająco dużo, by tym dwojgu życiowym partnerom poświęcić nieco więcej uwagi oraz zatroszczyć się o ich prawidłową pielęgnację.
80 % ludności z nadwagą
Badania w 180 państwach dowodzą, że co trzeci mieszkaniec Ziemi ma nadwagę lub otyłość. Systemy ochrony zdrowia przygotowują się na wzrost liczby takich przypadków również wśród dzieci i młodzieży.

Zobacz
Nasze referencje

Systematycznie korzystam z profesjonalnej opieki INSTYTUTU PODOLOGII w Poznaniu i nie mam problemu z paznokciami, pęcherzami na stopach czy odciskami. Mogę skoncentrować się na odpowiednim odbiciu i kroku biegowym, nie przenosząc zbędnego obciążenia na biodra i kręgosłup. A co najważniejsze czerpać radość z biegania.

Przemysław Walewski

podwójny mistrz Europy Masters w maratonie, dziennikarz

W trakcie naszej kilkuletniej już współpracy pani mgr Agnieszka Nowaczyk, właścicielka Instytutu Podologii, dała się poznać jako osoba profesjonalna i kompetentna, która z dużym zaangażowaniem podchodzi do swojej pracy zawodowej.

W codziennej praktyce wykorzystuje sprzęt wysokiej klasy i utrzymuje wysoki poziom świadczonych usług

Prof. dr hab. med. Marek Napiontek

Ortop Poliklinika

…polecamy Instytut Podologii i Klinikę Medskin Agnieszka Nowaczyk, z siedzibą w Poznaniu, jako odpowiedzialnego i profesjonalnie przygotowanego do współpracy partnera w organizowaniu szkoleń.

Dyrektor Dorota Kolęda

Powiatowy Urząd Pracy w Białymstoku

Szkolenie zostało wykonane sprawnie, przez wykwalifikowaną kadrę, a w programie kursu zostały uwzględnione zarówno zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne. Szkolenie w pełni spełniło oczekiwania kursantów

Dyrektor Maria Sowińska

Powiatowy Urząd Pracy w Poznaniu

Jakość przeprowadzonego szkolenia została wysoko oceniona zarówno przez osobę biorącą udział w szkoleniu jak i przez Powiatowy Urząd Pracy w Poznaniu. … Instytut Podologii dał się poznać jako rzetelny i wiarygodny partner w realizacji szkoleń

Z-ca Dyrektora Emilia Sulkowska

Powiatowy Urząd Pracy w Słupca

Szkolenie zostało zrealizowane zgodnie z ustaleniami zawartej umowy dotyczącej organizacji szkolenia i spełniało oczekiwania uczestników.

Dyrektor Małgorzata Matczak

Powiatowy Urząd Pracy w Gnieźnie

Zlecona usługa szkoleniowa wykonana została należycie, terminowo oraz zgodnie z zawartą umową, z dochowaniem wszelkiej staranności w zapewnieniu wysokiego poziomu szkolenia. Organizację szkolenia oraz sposób prowadzenia zajęć oceniamy pozytywnie.

Dyrektor Dorota Kolenda

Powiatowy Urząd Pracy w Białymstoku

Szkolenie przeprowadzone zostało profesjonalnie i na wysokim poziomie oraz zgodnie z warunkami umowy. Jakość przeprowadzonego szkolenia została wysoko oceniona zarówno przez osobę biorąca udział w szkoleniu …

Z-ca Dyrektora Emilia Słupecka

Powiatowy Urząd Pracy w Słupcy

Aby zapewnić Wam najlepszą opiekę
Wspierają nas
Partnerzy

DynaSplint
Kosmed
Ortop
Polskie Towarzystwo Podologiczne
Wszystko o bieganiu
Medskin
Dermio Clinique