Stopy w liczbach cz. 1

2,5 razy dookoła kuli ziemskiej
W ciągu życia człowiek robi przeciętnie 1 150 milionów kroków. Oznacza to, że przemierza ponad 100 000 kilometrów. Można więc powiedzieć, że w ciągu swojego życia 2,5 razy obejdzie kulę ziemską.

26 kości i 33 stawy
Fenomenalny mechanizm, jakim jest ludzka stopa odpowiada za stabilność, amortyzację i dynamikę. Stopa składa się z 26 kości i 33 stawów, powiązanych ze 107 ścięgnami. 20 mięśni odpowiada tylko za utrzymanie prawidłowej postawy. W sumie na stopie jest 32 mięśni i wiązadeł.
Wszystko dla człowieka w ich codziennej misji.

10-15% ludzkości dotyka grzybica paznokci
Ryzyko infekcji grzybicy zwiększa się wraz z osiągnięciem starszego wieku. Grzybica paznokci dotyka 20-30% ludzi powyżej 40 roku życia.
W wieku 65 lat grzybicę ma co drugi obywatel ziemi.

4,5 krotny ciężar ciała
Podczas normalnego chodzenia w normalnym obuwiu tylna część stopy jest obciążona cztery i pół razy całkowitą masą człowieka. W czasie biegu obciążenie zwiększa się 9-krotnie.

82% Europejczyków nosi złe obuwie
75% mężczyzn chodzi w zbyt dużych butach. Dotyczy to również 60% kobiet.
Według statystyk zbyt małe obuwie nosi 20% kobiet i 12% mężczyzn.

1 milimetr miesięcznie
W takim tempie rosną stopy dzieci w wieku między 3 a 6 lat. Prawidłowa wielkość obuwia dla dzieci w tym wieku powinna być od 12 do 17 mm większa od ich stopy. Wtedy dziecko chodzi w swoich butach przez 5 miesięcy.

2/3 cm = 1 rozmiar obuwia
W Europie używa się numeracji sztychowej – francuskiej. Rozmiar 1 wynosi dokładnie 6,67 mm. Przykład dla rozmiaru obuwia 30: 30 x 2 = 60 : 3 = 20 cm wynosi wewnętrzna część obuwia.

5 618 gabinetów podologicznych w Niemczech mają zawarte kontrakty z Kasą Chorych.
W 2020 roku odnotowano największy skok – 3500 nowych gabinetów podologicznych zawierających kontrakty z Kasą Chorych. W 2017 roku tamtejszy Urząd Statystyczny odnotował 20 000 specjalistów podologii.

1,7 tony na obcasach
Według badań High Heels tylna część jednej stopy (pięta) 60-kilogramowej kobiety w butach na szpilkach wytrzymuje 28 – krotny nacisk ciężaru swojego ciała.
Oznacza to, że jedna stopa utrzymuje ciężar słonia ważącego 1,68 tony.

Zobacz
Nasze referencje

Systematycznie korzystam z profesjonalnej opieki INSTYTUTU PODOLOGII w Poznaniu i nie mam problemu z paznokciami, pęcherzami na stopach czy odciskami. Mogę skoncentrować się na odpowiednim odbiciu i kroku biegowym, nie przenosząc zbędnego obciążenia na biodra i kręgosłup. A co najważniejsze czerpać radość z biegania.

Przemysław Walewski

podwójny mistrz Europy Masters w maratonie, dziennikarz

W trakcie naszej kilkuletniej już współpracy pani mgr Agnieszka Nowaczyk, właścicielka Instytutu Podologii, dała się poznać jako osoba profesjonalna i kompetentna, która z dużym zaangażowaniem podchodzi do swojej pracy zawodowej.

W codziennej praktyce wykorzystuje sprzęt wysokiej klasy i utrzymuje wysoki poziom świadczonych usług

Prof. dr hab. med. Marek Napiontek

Ortop Poliklinika

…polecamy Instytut Podologii i Klinikę Medskin Agnieszka Nowaczyk, z siedzibą w Poznaniu, jako odpowiedzialnego i profesjonalnie przygotowanego do współpracy partnera w organizowaniu szkoleń.

Dyrektor Dorota Kolęda

Powiatowy Urząd Pracy w Białymstoku

Szkolenie zostało wykonane sprawnie, przez wykwalifikowaną kadrę, a w programie kursu zostały uwzględnione zarówno zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne. Szkolenie w pełni spełniło oczekiwania kursantów

Dyrektor Maria Sowińska

Powiatowy Urząd Pracy w Poznaniu

Jakość przeprowadzonego szkolenia została wysoko oceniona zarówno przez osobę biorącą udział w szkoleniu jak i przez Powiatowy Urząd Pracy w Poznaniu. … Instytut Podologii dał się poznać jako rzetelny i wiarygodny partner w realizacji szkoleń

Z-ca Dyrektora Emilia Sulkowska

Powiatowy Urząd Pracy w Słupca

Szkolenie zostało zrealizowane zgodnie z ustaleniami zawartej umowy dotyczącej organizacji szkolenia i spełniało oczekiwania uczestników.

Dyrektor Małgorzata Matczak

Powiatowy Urząd Pracy w Gnieźnie

Zlecona usługa szkoleniowa wykonana została należycie, terminowo oraz zgodnie z zawartą umową, z dochowaniem wszelkiej staranności w zapewnieniu wysokiego poziomu szkolenia. Organizację szkolenia oraz sposób prowadzenia zajęć oceniamy pozytywnie.

Dyrektor Dorota Kolenda

Powiatowy Urząd Pracy w Białymstoku

Szkolenie przeprowadzone zostało profesjonalnie i na wysokim poziomie oraz zgodnie z warunkami umowy. Jakość przeprowadzonego szkolenia została wysoko oceniona zarówno przez osobę biorąca udział w szkoleniu …

Z-ca Dyrektora Emilia Słupecka

Powiatowy Urząd Pracy w Słupcy

Aby zapewnić Wam najlepszą opiekę
Wspierają nas
Partnerzy

DynaSplint
Kosmed
Ortop
Polskie Towarzystwo Podologiczne
Wszystko o bieganiu
Medskin
Dermio Clinique