Specjalista podolog

Wiedza i czas 
Rozwój nauki w różnych dziedzinach życia jest tak oszałamiający, że człowiek nie jest w stanie być na bieżąco ze wszystkim. Oczywiście można próbować. Jednak czasy, gdy wszyscy znali się na wszystkim, powoli odchodzą w zapomnienie.

Specjalizacja
Jak więc opanować ten ogrom wiedzy pomimo braku czasu?! Poprzez specjalizację! Tylko tak można zapewnić sobie nieustanny rozwój, a co za tym idzie skuteczne leczenie pacjenta.

Podolog

Podologia to specjalizacja, która jest odpowiedzią na rosnące potrzeby pacjentów z problemami w obszarze stóp. Zakresem zainteresowania obejmuje zarówno układ ruchu stopy i podudzia, jak również skórę, tkankę podskórną oraz paznokcie.
Podolog posiada wiedzę z zakresu anatomii, fizjologii, biomechaniki oraz wszelkich patologii stopy i podudzia. Ponadto musi mieć przynajmniej podstawową wiedzę z zakresu dermatologii, endokrynologii, angiologii oraz stosowania podstawowych środków farmakologicznych, a także kosmetycznych.
Podolog zajmuje się leczeniem zachowawczym, profilaktyką i pielęgnacją stóp. Zadaniem podologa jest rozpoznanie zmian patologicznych na stopach oraz przeprowadzenie odpowiednich zabiegów. W gabinecie podologicznym można uzyskać pomoc w zakresie prawidłowego skracania paznokci, opracowania paznokci grzybiczych czy zrogowaciałych, usuwania modzeli i odcisków, korekcji za pomocą klamer na paznokcie wrastające i wkręcające, a także protetyki paznokcia. Do kompetencji podologa należy również wskazywanie rodzaju obuwia odpowiedniego dla określonego typu stopy oraz edukacja pacjenta w zakresie codziennej pielęgnacji stóp.

Często pacjentami gabinetów podologicznych są osoby dotknięte chorobami cywilizacyjnymi, takimi jak: cukrzyca, otyłość, zmiany naczyniowe. Dużą grupę stanowią także cierpiący na choroby autoimmunologiczne (łuszczyca, liszaj płaski), endokrynologiczne (nadczynność, niedoczynność tarczycy, choroba Hashimoto) czy dermatologiczne (zmiany grzybicze, wypryski kontaktowe). Dlatego podolog musi mieć wiedzę z pogranicza różnych dziedzin medycznych i współpracować z lekarzami danych specjalizacji.

Zespół
Prawidłowa terapia, współpraca z lekarzami różnych specjalności i fizjoterapeutami to gwarancja powodzenia w leczeniu.
Specjalizujmy się, ale jednocześnie współpracujmy i uczmy się od siebie nawzajem, bo kompetentny zespół specjalistów to model, do którego warto dążyć.

Zapraszamy na konsultacje podologiczne.

Zobacz
Nasze referencje

Systematycznie korzystam z profesjonalnej opieki INSTYTUTU PODOLOGII w Poznaniu i nie mam problemu z paznokciami, pęcherzami na stopach czy odciskami. Mogę skoncentrować się na odpowiednim odbiciu i kroku biegowym, nie przenosząc zbędnego obciążenia na biodra i kręgosłup. A co najważniejsze czerpać radość z biegania.

Przemysław Walewski

podwójny mistrz Europy Masters w maratonie, dziennikarz

W trakcie naszej kilkuletniej już współpracy pani mgr Agnieszka Nowaczyk, właścicielka Instytutu Podologii, dała się poznać jako osoba profesjonalna i kompetentna, która z dużym zaangażowaniem podchodzi do swojej pracy zawodowej.

W codziennej praktyce wykorzystuje sprzęt wysokiej klasy i utrzymuje wysoki poziom świadczonych usług

Prof. dr hab. med. Marek Napiontek

Ortop Poliklinika

…polecamy Instytut Podologii i Klinikę Medskin Agnieszka Nowaczyk, z siedzibą w Poznaniu, jako odpowiedzialnego i profesjonalnie przygotowanego do współpracy partnera w organizowaniu szkoleń.

Dyrektor Dorota Kolęda

Powiatowy Urząd Pracy w Białymstoku

Szkolenie zostało wykonane sprawnie, przez wykwalifikowaną kadrę, a w programie kursu zostały uwzględnione zarówno zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne. Szkolenie w pełni spełniło oczekiwania kursantów

Dyrektor Maria Sowińska

Powiatowy Urząd Pracy w Poznaniu

Jakość przeprowadzonego szkolenia została wysoko oceniona zarówno przez osobę biorącą udział w szkoleniu jak i przez Powiatowy Urząd Pracy w Poznaniu. … Instytut Podologii dał się poznać jako rzetelny i wiarygodny partner w realizacji szkoleń

Z-ca Dyrektora Emilia Sulkowska

Powiatowy Urząd Pracy w Słupca

Szkolenie zostało zrealizowane zgodnie z ustaleniami zawartej umowy dotyczącej organizacji szkolenia i spełniało oczekiwania uczestników.

Dyrektor Małgorzata Matczak

Powiatowy Urząd Pracy w Gnieźnie

Zlecona usługa szkoleniowa wykonana została należycie, terminowo oraz zgodnie z zawartą umową, z dochowaniem wszelkiej staranności w zapewnieniu wysokiego poziomu szkolenia. Organizację szkolenia oraz sposób prowadzenia zajęć oceniamy pozytywnie.

Dyrektor Dorota Kolenda

Powiatowy Urząd Pracy w Białymstoku

Szkolenie przeprowadzone zostało profesjonalnie i na wysokim poziomie oraz zgodnie z warunkami umowy. Jakość przeprowadzonego szkolenia została wysoko oceniona zarówno przez osobę biorąca udział w szkoleniu …

Z-ca Dyrektora Emilia Słupecka

Powiatowy Urząd Pracy w Słupcy

Aby zapewnić Wam najlepszą opiekę
Wspierają nas
Partnerzy

DynaSplint
Kosmed
Ortop
Polskie Towarzystwo Podologiczne
Wszystko o bieganiu
Medskin
Dermio Clinique