Grzybica skóry stóp (Mycoses)

Pierwszą oznaką grzybicy skóry stóp jest zaczerwienienie, świąd, odczuwanie napięcia między palcami oraz na stopach, uwidaczniają się drobne pęcherzyki i złuszczenia.

Należy być świadomym, że gdy leczenie grzybicy nie będzie prawidłowo zakończone, choroba ta może powrócić ze spotęgowaną siłą. Nie leczeona grzybica stóp może prowadzić do wielu powikłań.

Przyczyny grzybicy stóp:

  1. brak higieny osobistej
  2. nadmierne mycie się mydłami o podwyższonym pH (powyżej pH 7) – skóra podatna na zarażenie poprzez utratę ochronnej warstwy hydrolipidowej
  3. osłabienie organizmu (antybiotykoterapia, bardziej podatni są: cukrzycy, alergicy, kobiety w ciąży, osoby otyłe, palacze – towarzyszy im zaburzenie krążenia kończyn dolnych, miażdżyca, nadmierna potliwość, chemioterapia)
  4. Dodatkowo dużym zagrożeniem grzybiczym dla naszychg stóp są:
   chodzenie na boso po wilgotnych i niezdezynfekowanych powierzchniach (np. basen, miejsca użytku publicznego)
  5. ciasne i wilgotne obuwie
  6. nieodpowiednia higiena stóp.

Jeżeli terapia lekami nie pomaga lub jest przeciwwskazaniem warto podjąć się terapii Laserem Lunula. Lunula nie ogranicza swojego działania tylko do płytki. Po około 4 zabiegach grzybica zostaje wyleczona a skóra zregenerowana.

Zobacz
Nasze referencje

Systematycznie korzystam z profesjonalnej opieki INSTYTUTU PODOLOGII w Poznaniu i nie mam problemu z paznokciami, pęcherzami na stopach czy odciskami. Mogę skoncentrować się na odpowiednim odbiciu i kroku biegowym, nie przenosząc zbędnego obciążenia na biodra i kręgosłup. A co najważniejsze czerpać radość z biegania.

Przemysław Walewski

podwójny mistrz Europy Masters w maratonie, dziennikarz

W trakcie naszej kilkuletniej już współpracy pani mgr Agnieszka Nowaczyk, właścicielka Instytutu Podologii, dała się poznać jako osoba profesjonalna i kompetentna, która z dużym zaangażowaniem podchodzi do swojej pracy zawodowej.

W codziennej praktyce wykorzystuje sprzęt wysokiej klasy i utrzymuje wysoki poziom świadczonych usług

Prof. dr hab. med. Marek Napiontek

Ortop Poliklinika

…polecamy Instytut Podologii i Klinikę Medskin Agnieszka Nowaczyk, z siedzibą w Poznaniu, jako odpowiedzialnego i profesjonalnie przygotowanego do współpracy partnera w organizowaniu szkoleń.

Dyrektor Dorota Kolęda

Powiatowy Urząd Pracy w Białymstoku

Szkolenie zostało wykonane sprawnie, przez wykwalifikowaną kadrę, a w programie kursu zostały uwzględnione zarówno zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne. Szkolenie w pełni spełniło oczekiwania kursantów

Dyrektor Maria Sowińska

Powiatowy Urząd Pracy w Poznaniu

Jakość przeprowadzonego szkolenia została wysoko oceniona zarówno przez osobę biorącą udział w szkoleniu jak i przez Powiatowy Urząd Pracy w Poznaniu. … Instytut Podologii dał się poznać jako rzetelny i wiarygodny partner w realizacji szkoleń

Z-ca Dyrektora Emilia Sulkowska

Powiatowy Urząd Pracy w Słupca

Szkolenie zostało zrealizowane zgodnie z ustaleniami zawartej umowy dotyczącej organizacji szkolenia i spełniało oczekiwania uczestników.

Dyrektor Małgorzata Matczak

Powiatowy Urząd Pracy w Gnieźnie

Zlecona usługa szkoleniowa wykonana została należycie, terminowo oraz zgodnie z zawartą umową, z dochowaniem wszelkiej staranności w zapewnieniu wysokiego poziomu szkolenia. Organizację szkolenia oraz sposób prowadzenia zajęć oceniamy pozytywnie.

Dyrektor Dorota Kolenda

Powiatowy Urząd Pracy w Białymstoku

Szkolenie przeprowadzone zostało profesjonalnie i na wysokim poziomie oraz zgodnie z warunkami umowy. Jakość przeprowadzonego szkolenia została wysoko oceniona zarówno przez osobę biorąca udział w szkoleniu …

Z-ca Dyrektora Emilia Słupecka

Powiatowy Urząd Pracy w Słupcy

Aby zapewnić Wam najlepszą opiekę
Wspierają nas
Partnerzy

DynaSplint
Kosmed
Ortop
Polskie Towarzystwo Podologiczne
Wszystko o bieganiu
Medskin
Dermio Clinique